Praha, 20. března 2018 – Zaměstnanci rafinérské a petrochemické skupiny Unipetrol vybrali v rámci každoroční charitativní sbírky Splněná přání, kterou podporují neziskové aktivity v místech působení Unipetrolu, už počtvrté finance také pro Středisko rané péče v Pardubicích. Letos se podařilo nashromáždit více než 92 tisíc Kč. Celkově letošní sbírka zaměstnanců Unipetrolu v pěti lokalitách vynesla 367 tisíc korun.
Symbolický šek v hodnotě 92 158 korun převzala za Středisko rané péče jeho ředitelka paní Blanka Brandová: „Této podpory si velice vážíme a děkujeme za ni. Darované peníze využijeme stejně jako loni na nákup nového auta, abychom se lépe dostali k rodinám, se kterými spolupracujeme v rámci celého Pardubického kraje. Těžiště naší práce spočívá právě v terénní službě.“
„Jsem velice rád, že jsme v rámci tradiční sbírky Splněná přání již počtvrté podpořili Středisko rané péče. Přímá a konkrétní pomoc v místě působení funguje nejlépe,“ vysvětluje Marek Gladysz, generální ředitel společnosti Paramo, která patří do skupiny Unipetrol, a dodává: „Spolupracujeme také v rámci dobrovolnických dnů, během kterých naši zaměstnanci vždy jednou za rok pomáhají ve středisku například vyrábět didaktické pomůcky pro děti.“
Sbírka Splněná přání zaměstnanců skupiny Unipetrol se koná každoročně od roku 2011. Letos sbírka vynesla 367 tisíc korun. Vybrané prostředky byly rozděleny mezi pět neziskových organizací. „Naše podporované stálice jsou dětské domovy v Mostě a Kralupech a také Středisko rané péče v Pardubicích. Loni jsme spolupráci rozšířili o Centrum Kociánka v Brně a letos jsme oslovili Centrum Mělník spadající pod Fokus Praha. Pomáháme tak v okolí všech našich výrobních závodů,“ vyjmenovává Jiří Hájek, ředitel firemní komunikace skupiny Unipetrol. Souhrnný výtěžek ze všech sedmi ročníků charitativní sbírky činí 1 598 000 Kč.
Cílem Střediska rané péče v Pardubicích je podpora vývoje dětí s tělesným, mentálním a kombinovaným postižením od narození do sedmi let věku a poskytuje rovněž podporu jejich rodinám. Služby střediska nyní využívá ročně více jak 150 rodin z celého Pardubického kraje. Středisko konkrétně zajišťuje například výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti pro děti. Jejich rodičům poskytuje pomoc při uplatňování práv a zájmů, zprostředkovává sociálně terapeutickou činnosti a kontakt se společenským prostředím.